روشن تاریک

گفتگوی وزیر ارتباطات با نوکیا

،وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به تازگی دیداری را در کشور فنلاند با رئیس کل و دیگر مقامات کمپانی داشته است.ویدر این دیدار وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات کشورمان، ضمن مذاکره با مقامات این کمپانی ضمن توجه به سابقه طولانی حضور این شرکت در فعالیت های اقتصادی و صنعتی با شرکت های مخابراتی و ارتباطی کشور ایران به بازدید از تازه ترین دستاوردهای تکنولوژی این شرکت در زمینه ارتباطات و فناوری اطلاعات پرداخت.

وزیر ارتباطات با اشاره به اینکه که ما از شرکت هایی که مایل به انتقال تکنولوژی و اجرای پروژه های مشترک و بومی سازی تولیدات برای بازارهای منطقه ای و کشور باشد استقبال می کنیم ابراز کرد: با توجه به سابقه و تجربه طولانی شرکت نوکیا در بازار ایران در جهت توسعه این همکاری، لازم است که نوکیا بتواند با همکاری و حمایت های دولت فنلاند نسبت به تامین منابع مالی پروژه های مورد نظر با شرکت های دولتی و خصوصی حوزه ICT از جمله اپراتورهای فعال ایرانی با لحاظ شاخصه های تعیین شده در کشور، برای سرمایه گذاری اقدام کند.

واعظی تاکید داشت: بازار ایران صرفا بازار فروش کالا و خرید تجهیزات نبوده و در فضای ایجاد شده و استقبال شرکت های معتبر متقاضی در حوزهICT ، بازنگری در سیاست های شرکت های مذکور و ایجاد ارزش افزوده از جمله بومی سازی تولید با مشارکت متخصصان و نیروی کار داخلی ایران، یک ضرورت به حساب می آید.

تفاهم نامه همکاری بین نمایندگان کنسرسیوم ایرانی دارندگان مجوز فرکانس ارتباطات ثابت نسل چهارم ( TDD-LTE ) و کمپانی فنلاندی نوکیا با هدف توسعه این تکنولوژی در کشور،در این دیدار و با حضور وزرای ارتباطات ایران و فنلاند،منعقد شد.

براساس این تفاهم‌نامه،قرار است کنسرسیوم ایرانی تشکیل شده از ۴ شرکت شاتل، های‌وب، پیشگامان کویر یزد و آسیاتک از دانش فنی و راهکارهای نوکیا برای ارائه سرویس TDD-LTE در کشور بهره ببرند.

 

منبع:مهر

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*