روشن تاریک

وزارت ارتباطات و واکنش به مناظره انتخاباتی

و فناوری اطلاعات اطلاعیه ای را  در پاسخ به نظر یکی از کاندیداها در سومین مناظره تلویزیونی در خصوص افزایش قبوض تلفن و اینترنت، و فناوری اطلاعات صادر کرد.

محمدباقر قالیباف در سومین مناظره انتخابات ریاست جمهوری بیان کرد:«در عملکرد دولت، افزایش قبوض را نگاه کنید. فشار یکنواختی بر قشر محروم آمد.» در همین راستا بیانیه ای توسط وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات صادر شده است.در این بیانه اینطور آمده است:

دولت تدبیر و امید در دو مرحله تعرفه اینترنت را حدود پنجاه درصد کاهش داد. نرخ اینترنت ثابت در سال ۱۳۹۲، ۳۴۲۸۷ ریال بوده است و اکنون به ۱۵۴۰۰ ریال رسیده است و در شهرستان‌ها نیز نرخ اینترنت ثابت در سال ۱۳۹۲، ۳۵۲۳۶ ریال بوده است و اکنون نیز به ۹۰۶۰ ریال رسیده است.

همچنین با اجرایی شدن طرح هم کدسازی در سراسر کشور، هزینه تلفن ثابت مخصوصا در شهرهای کوچک کاهش چشمگیر پیدا کرد.

با اجرای طرح هم کدسازی هزینه تلفن در شهرهای داخل یک استان به‌صورت داخل شهری محاسبه شده و تقریبا یک‌سوم شد همچنین در شهرهای دورافتاده هم کاهش بیش از ۵۰ در صد داشته است.

به عبارتی مکالمات بین‌شهری به‌عنوان درون‌شهری محاسبه شده و هزینه مکالمات مردم به‌شدت کاهش یافته است در حال حاضر میزان استفاده مردم از ارتباطات بیش از ده‌ها برابر شده است، در حالی که هزینه‌های ارتباطی در سبد هزینه خانوار با مصرف چندین برابری امروزی، رشد متناسب نداشته است. تلاش دولت با توجه به اقبال عمومی به استفاده از این فناوری، کاهش هزینه‌های مردم در این حوزه همراه با افزایش دسترسی و کیفیت است.

 

 

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*