روشن تاریک

واکنش اسنپ در رابطه با شکایت سازمان راهداری برای سفرهای برون شهری

روز گذشته بود که رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای مدعی شد که از مدیران شرکت اسنپ گزینه ای با نام حمل و نقل برون شهری به اپلیکیشن خود اضافه کرده است و رونوشتی را به دادگاه ارسال کرد و مدیران اسنپ را به دادگاه احضار کرد.او همچنین گفت که خودروهایی که قصد فعالیت در حمل و نقل برون شهری را دارند باید پلاک “ع”داشته باشند.

هم در واکنش به این موضوع،ضمن رد این ادعای سازمان راهداری برای سفرهای فرون شهری گفت که تاکنون امکانی را برای سفرهای برون شهری به اپلیکیشن خود اضافه نرکرده است و حتی اگر مبدا و مقصد متفاوت در دو شهر متفاوت توسط کاربر انتخاب شود،هزینه صفر برای او محاسبه نخواهد شد و کاربر پیام خطا را مشاهده خواهد کرد. گفته است که رانندگان تنها میتوانند در شهر محل سکونت خود درخواست سفر کنند و امکان درخواست سفر برون شهری روی اپلیکیشن از لحاظ فنی وجود ندارد.

اسنپ ضمنا ادعا کرده است که هیچ گاه از جانب نهاد قضایی برای حمل و نقل برون شهری احضار نشده و فقط مدیران این شرکت حدود یک ماه پیش جلسه ای را به دعوت دادستان کل کشور به منظور شیوه عملکرد این اپلیکیشن تشکیل دادند و تمام ابهامات در آن جلسه رفع شد و این موضوع پایان یافت.

علت دیگری که در جوابیه اسنپ آمده است،موضوع استفاده عمومی از کلمه اسنپ و تعمیم آن به تمام شرکتهای با فعالیت مشابه است.به طور معمول گاهی در موضوع نام های تجاری اتفاق می افتد که شرکتی بدین علت که نخستین فعال در زمینه خود است یا دارای سهم بسیاری از بازار است،نام آن به گونه ای به صنعت گره می خورد.برای نمونه مدت بسیاری است که نام تجاری ریکا در کشورمان برای تمام برندهای مایع ظرفشویی استفاده می شود.اسنپ ضمنا ادعا کرده که احتمالا این سرویس بوسیله همکاران دیگر این شرکت در این زمینه ارائه گردیده است.

 

 

 

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*