روشن تاریک

هواوی در پی ساخت سیستم عامل اختصاصی با جذب مهندسان نوکیا

کمپانی چینی هم اکنون در حال کار برروی است و سعی بر بهتر کردن برای کاربران دارد.اما اخیرا اخباری منتشر شده است که بنابر آن، تنها سیستم عاملی نیست که در حال کار برروی آن است،بلکه در حال کار برروی سیستم عامل اختصاصی خود است.

هواوی بعنوان سومین تولیدکننده بزرگ گوشی هوشمند در دنیا،برای تصاحب جایگاه اپل و رسیدن به رتبه اول،برنامه های بسیاری در سر می پروراند.اما اگر چینی ها قصد تبدیل به غولی بزرگ در بازار را دارند،لازم است که در ایالات متحده آمریکا و اروپا،جایگاه مناسبی را بدست بیاورند.

باوجود اینکه سخت افزارهای هواوی،خوب هستند اما شکل نرم افزاری مناسبی ندارند.ظاهر رابط کاربری رابط کاربری هواوی بیشتر شبیه به IOS و عملکرد بدتری از TouchWiz سامسونگ و Sense اچ‌تی‌سی دارد.البته این کمپانی با بهره گیری از طراحان سابق اپل در تلاش برای بهبود رابط کاربری گوشی های خود می باشد.

پروژه سیستم عامل هواوی در دوران ابتدایی خود به سر می برد و تیمی از مهندسین کشورهای حوزه اسکاندیناوی مانند مهندسان سابق نوکیا در حال کار برروی آن می باشند.هدف هواوی از این کار،کاهش وابستگی خود به گوگل است.

احتمالا پروژه هواوی از ترس اختصاصی شدن تدریجی اندروید توسط گوگل است.مدتی قبل اخباری انتشار یافت که بنابر آن،گوگل در حال کار برروی اندروید اختصاصی خود است.این کار به گوگل اجازه کنترل بیشتر برروی اکو سیستم اندروید را می دهد.

حدودا دوسال از عرضه نسخه لالیپاپ گذشت تا بتواند از کیت کت سبقت بگیرد.اندروید مارشمالو هم حدود ۱۰٫۱ درصد بازار را تحت سلطه دارد.مشکل اندروید اختصاصی این است که امکان دارد قیمت آن به اندازه ای باشد که توان فروش آن در چین وجود نداشته باشد.با این وجود سازندگان در پی برنامه دوم هستند.هواوی هم تافته جدا بافته ای نیست!

البته هواوی قبلا سیستم عامل LiteOS را عرضه کرده است که برروی یک میکروکرنل ۱۰ کیلوبایتی اجرا میشود و برروی اینترنت اشیا هدف گرفته است.

 

منبع:PHONE ARENA

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*