روشن تاریک

نوکیا و Bell در پی اجرای نخستین تست شبکه ۵G در کانادا

به تازگی کمپانی فنلاندی با Bell قراردادی را به منظور انحام اولین تست های ۵G در بسته است.این آزمایش در محدوده فرکانس ۷۳ گیگاهرتز صورت گرفته و این دو کمپانی به سرعت ۶ برابر ۴G دست یافتند.

استفن هاو،مدیر بخش تکنولوژی کمپانی Bell گفته است:

Bell با نوکیا و شرکای دیگرش در آمریکای شمالی و دیگر نقاط دنیا به منظور توسعه سخت‌افزار، تجهیزات شبکه و اپلیکیشن‌های لازم مشارکت می‌کند تا از استفاده کامل کانادایی ها از ۵G مطمئن شود.

در خصوص نسل پنجم اینترنت باید گفت که این ضمن برخورداری از سرعت بین ۴۰ تا ۱۰۰۰ برابر ۴G از قابلیت اولویت بندی بهره مند است.برای نمونه میتواند تصمیم گیری کند که دانلود موسیقی مهمتر است تا اعلام خطر یک ماشین خودران.همچنین شبکه ۵G قادر به از بین بردن هرنوع تاخیر میان شبکه های موبایلی و وای فای است.همچنین این شبکه میتواند به مدیریت تعداد زیادی دستگاه متصل به اینترنت بپردازد.هزینه ارزانتر هم از دیگر قابلتیهای ۵G خواهد بود.

البته بالطبع هر چیری در کنار خوبی هایی که دارد،معایبی هم دارد.سرعت بالا موجب افزایش مصرف داده کاربران می شود.زمانی که بتوانید یک فیلم سه بعدی را در مدت ۶ ثانیه دانلود کنید،برای استفاده بیشتر از اینترنت وسوسه خواهید شد.

 

منبع:ANDROID HEADLINES

 

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*