روشن تاریک

نصب اسلحه لیزری روی جنگنده های آینده آمریکا

به تازگی یک شرکت فناوری دفعالی آمریکایی تحت عنوان «نورثروپ گرومن» (Northrop Grumman) از برنامه های جدیدش پرده برداری کرده است.این شرکت گفته است که یک سلاح دفاعی جدید به شکل روی جنگنده های آینده نصب خواهد شد.در ادامه با تک ۲۴ همراه باشید.

اخیرا قراردادی بین شرکت فناوری دفاعی «نورثروپ گرومن» با آزمایشگاه تحقیقاتی نیروی هوایی آمریکا منعقد شده که طبق آن،یک سیستم کنترل پرتوی لیزر طراحی و تولید خواهد شد.گفتنی است که این سیستم تحت برنامه «نمایش فناوری پیشرفته» (Advanced Technology Demonstration Program) تولید خواهد شد.

این سیستم پرتوی لیزری در بدنه نمونه مشابه که بوسیله کمپانی لاکهید مارتین (Lockheed Martin) توسعه یافته قرار داده می شود و اندازه اش به اندازه کافی جهت تعبیه شدن روی یک هوایپمای جنگنده،کوچک می باشد.ضمنا،موشک ها،پهپادها و هواپیماهای جنگی می تواند از اهداف احتمالی این سیستم باشد.

این اسلحه لیزری،دستگاهی متمرکز می باشد که به شناسایی و پیگیری هدف می پردازد و کانون تمرکز خود را باتوجه به شرایط آب و هوایی و مسیر به منظور مقابله با هر نوع اختلال برای حمله تاثیر گذار تغییر می دهد.

این اسلحه لیزری با منبع نیرو و سیستم های خنک کننده سلاح ترکیب شده است و در سال ۲۰۱۹ آماده سازی نهایی آن انجام خواهد شد.این سیستم دفاعی با بهره گیری از یک سلاح تاکتیکی فراصوت بعنوان پتلفرم تست هوایی مورد تست قرار می گیرد.

 

 

 

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*