روشن تاریک

انتشار اطلاعات کارت گرافیک AMD Radeon RX 490

اخیرا اطلاعاتی در وبسایت یکی از خرده فروشی های آنلاین از Radeon RX 490 انتشار یافته که نشانگر تاریخ احتمالی رونمایی و مشخصات فنی این کارت است.طبق این اطلاعات،این که نسخه بعدی RX 480 است،در دومین نیمه سال میلادی جاری به طور رسمی پرده برداری خواهد شد.در ادامه با تک ۲۴ همراه باشید.

باتوجه به اینکه هم اکنون در ماه دسامبر هستیم و درصورت صحت داشتن این خبر،این کارت گرافیک قدرتمند کمپانی AMD در آینده نزدیک پرده برداری می شود.این کارت،قدرتمندترین نسخه در میان محصولات سری ۴۰۰ این کمپانی محسوب می شود.

طبق گزارشات تاکنون منتشر شده است،این قادر به اجرای بازی با رزولوشن ۴K می باشد.ضمنا این کارت میتواند بازی های مخصوص حالت واقعیت مجازی (VR)را هم اجرا کند.

با اینکه هنوز مشخص نشده این کارت گرافیک بهره مند از کدام معماری شرکت AMD می باشد،امکان دارد همچون سری پیش یا دیگر کارت های گرافیک سری ۴۰۰،از معماری پلاریس(Polaris)بهره مند باشد یا امکان دارد پیشرفته تر شده باشد و مانند کارت های گرافیک حرفه ای و گران قیمت این کمپانی،دارای معماری وگا(Vega)باشد.

۸۹۴۵۵

 

لیست منتشر شده از این کارت گرافیک،نشان از این دارد که این سخت افزار با قابلیت کراس فایر (Crossfire) سازگاری دارد.اما هنوز گفته نشده که این کارت از یک یا دو چیپ پردازشی استفاده می کند.این را هم باید در نظر داشت که به طور معمول آن دسته از کارت های گرافیک این کمپانی با قابلیت کراس(Cross Fire) فایر سازگاری دارند که دارای دو چیپ پردازشی باشند.

AMD هنوز هیچ واکنشی به این موارد لورفته نشان نداده است که با این وجود امکان دارد این موارد اعلام شده،صحت نداشته باشد و هیچ گاه رونمایی این محصول را نظاره گر نباشیم.AMD در حال برنامه ریزی برای برگذاری مراسم رسمی در سیزدهم دسامبر برابر با بیست و سوم آذرماه می باشد.

 

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*