روشن تاریک

معرفی دو پردازنده مدیاتک هلیو ایکس ۲۳ و ایکس ۲۷

به تازگی کمپانی تایوانی که در زمینه تولید برای گوشی های هوشمند فعالیت می کند،از دو جدید با نام های هلیو ایکس ۲۳ و هلیو ایکس ۲۷ پرده برداری کرده است.این دو دارای ۱۰ هسته پردازشی می باشند.

این دو پردازنده هلیو ایکس ۲۳ (Helio X23) و هلیو ایکس ۲۷ (Helio X27)مجهز به سیستم سه خوشه ای کمپانی مدیاتک اند.بدین صورت که یکی از این خوشه ها از دو هسته قدرتمند کورتکس A72 بهره مند اند و دو خوشه دیگر هم هرکدام دارای چهار هسته A53 اند.ماکسیمم فرکانس هسته های پردازنده هلیو ایکس ۲۷ برابر با ۲٫۶ گیگاهرتز می باشد و حداکثر سرعت پردازش هلیو ایکس ۲۳ برابر با ۲٫۵ گیگاهرتز می باشد.

این دو پردازنده با قابلیت دوربین دوگانه سازگاری دارند؛موضوغی که اکنون بسیار مد شده و شرکتهای تولیدکننده گوشی هوشمند،گوشی های خود را مجهز به این قابلیت می کنند و احتمالا در آینده هم استفاده خواهد شد.اکنون که صحبت عکاسی شد،باید گفت که این دو پردازنده دارای پردازشگر تصویر اختصاصی مدیاتک با نام ISP است.این پردازنده موجب راحت تر شدن انجام پردازش در ارتباط با دو سنسور رنگی و مونوکروم(سیاه و سفید)می باشد و از دیگر سو امکان تغیر عمق میدان تصویر و ایجاد اثر بوکه در تصاویر هم فراهم خواهد بود.

۱۲۲۳

مدیاتک اکثر توجه خود را روی کیفیت تصویر نهایی و ملکرد بهینه سخت افزار و نرم افزاری گذاشته است که این ساختار را میتوان به خوبی در هواوی پی ۹ مشاهده کرد که دارای دوربین دوگانه است که یکی از این دو لنز دارای سنسور رنگی و معمولی است و دیگری هم دارای سنسور مونوکروم می باشد.درصورتیکه تصاویری که توسط دو دوربین ثبت شده،یکپارچه سازی شود،تصویر نهایی بسیار باکیفیت خواهد بود.

هر دو پردازنده قدرتمند هلیو ایکس ۲۳ و هلیو ایکس ۲۷ در حوزه انتقال اطلاعات پردازش شده به صفحه نمایشگر گوشی،۲۵ درصد در زمینه مصرف انرژی،بهینه سازی شده اند.تکنولوژی که در این زمینه در این پردازنده ها قرار دارد،MiraVision EnergySmart Screen نام دارد.از دیگر سو هم صرفه جویی ۱۵ درصدی در مصرف انرژی در مقایسه با قبل در زمان استفاده از حداکثر فرکانس به لطف فناوری Envelope Tracking Module انجام خواهد شد.

جفری جو (Jeffrey Ju) نائب رئیس اجرایی و رئیس بخش تولیدی مدیاتک درباره این دو گفته است:

مدیاتک با عرضه محصولاتی گوناگون در سطوح مختلف تصمیم به پوشش دهی تمام نیازهای خود دارد. با توجه به موفقیت پردازنده های هلیو ایکس ۲۰ (Helio X20) و هلیو ایکس ۲۵ (Helio X25) اکنون ما دو جانشین را برای آنها طراحی و تولید کرده‌ایم که هلیو ایکس ۲۳ و هلیو ایکس ۲۷ اند. هر دو پردازنده از ساختار عکاسی به صورت حرفه‌ای به کمک دوربین‌ های دوگانه پشتیبانی کرده،ارائه کننده بهترین عملکرد را در این زمینه خواهند بود.از دیگر سو، این دو تراشه در حوزه مصرف انرژی هم بسیار بهینه شده‌اند.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*