روشن تاریک

محمود واعظی:سرورهای تلگرام به ایران منتقل شدند

، و فناوری اطلاعات در حاشیه بهره برداری از اولین پارک علم و فناوری کشور ضمن اشاره به اینکه جلسات فشرده با مدیران در خصوص انتقال سرورهای این سرویس پیام رسان به کشور،گفت که بعضی از سرورهای در نتیجه جلساتی که با مدیران داشتیم به کشور انتقال یاتفه است و قرار است ر آینه نزدیک شبکه انتقال محتوا(CDN)های خود را به کشور انتقال دهد.

 

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ضمن اینکه موضوع ورود سرورهای سرویس پیام رسان تلگرام به ایران را موضوعی بزرگ عنوان کرد،ابراز امیدوار کرد که مذاکرات با تگلرام ادامه خواهد داشت.

محمود واعظی با گلایه از صحبت های منتقدان در خصوص انتقال سرورهای تلگرام به کشور از آنها تقاضا کرد که با حرف های غیر تخصصی شان،اختلال در به انجام رسیدن مذاکرات ایجاد نکرده و اجازه دهند که مذاکرات به پیش رود.

در خصوص شبکه انتقال محتوا (CDN)باید بگوییم که شبکه گسترده ای از سرورهای استقرار یافته در نقاط مختلف دنیا می باشد که اطلاعات ایستا یا آن اطلاعاتی که دارای تغییرات کمتری اند را در بین راه ذخیره کرده و بنابراین سرعت بارگذاری وبسایت مورد نظر کاربر،دو برابر خواهد شد.با این وجود،درصورت انتقال CDN های تلگرام به کشور،سرعت دسترسی به محتوا ارتقا خواهد یافت.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*