روشن تاریک

مجلس موافق فیلترینگ تلگرام نیست اما مدیر تلگرام باید تعهد دهد

سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی،بهروز نعمتی گفت که مجلس مخالف است اما مدیر باید تعهد دهد که رفتارهای مبتنی بر خشونت در این پیام رسان پایان یابد.

سخنگوی هیات رئیسه مجلس در صفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی اینستاگرام نوشت که مجلس موافق ادامه فیلترینگ تلگرام نیست،اما مسئولین تلگرام باید تعهد دهند که این پیام رسان بعنوان ابزار در اختیار دشمنان کشور قرار نخواهد گرفت.او در ادامه تاکید کرد که تلگرام با در نظر گرفتن ضوابط و مقررات امنیتی کشور،باید اقدام جدی تری را از خود نشان دهد و متعهد شود که رفتارهای مبتنی بر خشونت را پایان خواهد داد.بهروز نعمتی اضافه کرد.

دولت به خصوص وزارت ارتباطات مکلف است نسبت به رعایت این گونه موارد و خسارات ناشی از اقدامات خشونت‌آمیز که به فضای کسب و کار جوانان ما وارد شده است به صورت جدی اقدام کند. در غیر این صورت، مجلس شورای اسلامی با قدرت به موضوع ورود خواهد کرد. مسئولان تلگرام هم باید بدانند که گزینه‌های جدی برای جایگزینی این پیام رسان در ایران وجود دارد.

همچنین نماینده مردم تهران،ری،شمیرانات،پردیس و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی،پروانه مافی هم پستی را در صفحه خود در شبکه اجتماعی اینستاگرام منتشر کرد و ضمن اشاره به ابهامات سرنوشت 15 هزار کسب و کار مجازی با مسدودسازی تلگرام و اینستاگرام،گفت که محدودیت دسترسی به پیام رسان ها باید رفع شود و باید استفاده از راهکارهای سلبی در آخرین اولویت قرار گیرد.

 

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*