روشن تاریک

سرمایه گذاری ۱۱ هزار میلیارد تومانی در بخش ICT

، و فناوری اطلاعات بعدازظهر شنبه در حاشیه نشست کارگروه صادرات استان مازندران گفت: برنامه‌های بسیار بزرگی برای توسعه زیرساخت‌ها داریم و در دو سال گذشته ۱۱ هزار میلیارد تومان در بخش دولتی و خصوصی سرمایه‌گذاری کردیم.

واعظی ادامه داد: استان مازندران با توجه به اینکه ازنظر اقتصادی فعال بوده و یکی از درگاه‌های خارجی ایران و مرکزی برای گردشگری ایران است، میزان سرمایه‌گذاری در این استان در بخش زیرساخت‌های آی تی افزایش‌یافته است.

وی یاد آوری کرد: تمامی قول‌ها برای توسعه زیرساخت‌های آی تی در استان مازندران محقق شده و پهنای باند استان به ۱۴۰ گیگابیت در ثانیه افزایش‌یافته درحالی‌که پهنای باند در ابتدای دولت پنج گیگابیت بر ثانیه بوده است و تمام شهرهای مازندران به نسل سه تلفن همراه مجهز شده‌اند.

او در خصوص توسعه زیرساخت‌ها برای ایام نوروز اضافه کرد: پیش‌بینی‌های لازم برای توسعه بی تی اس های سیار و افزایش پهنای باند شده و همکاران و بخش خصوصی در ایام عید آماده‌باش هستند.

وزیر ارتباطات ضمن اشاره به جلسه توسعه صادرات استان مازندران،ضمن بیان اینکه فرصتی برای تبادل‌نظر با بخش خصوصی و اقتصادی استان فراهم شد عنوان کرد: در این نشست درباره مسائل فراروی صادرات، بانکی، گمرکی و برخی از تعرفه‌ها تبادل‌نظر شده است.

او ضمن بیان اینکه قرار شد مسائل فراروی را حل کنیم به یادآوری پرداخت: کمیسیون مشترک با ترکیه را فروردین‌ماه پیش روداریم و علاوه بر این بازار روسیه می‌تواند برای محصولات استان مازندران مناسب باشد.

محمود واعظی اذعان داشت: درباره صادرات آبزیان به روسیه تعرفه‌ها را پایین آوردیم و قرار است نسبت به پایین آوردن تعرفه دیگر محصولات نیز برنامه‌ریزی کنیم.

وی ضمن تاکید بر لزوم توسعه روابط استانی بین دو کشور اظهار داشت: انشالله بتوانیم روابط بین آستارا خان، مازندران، داغستان و استان‌های حاشیه دریای خزر را بیشتر کنیم.

منبع:مهر

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*