روشن تاریک

جمع آوری خطوط تلفن بدون کارکرد

،معاون درباره انتشار بعضی اخبار درخصوص تصمیم به منظور جمع آوری و بازپس گیری خطوط بدون کارکرد و بلااستفاده،بیان کرد: شرکت مخابرات ایران هیچگونه تصمیمی در این باره ندارد.

معاون شرکت مخابرات ایران ضمن بیان اینکه هم اکنون نزدیک به ۶ میلیون خط تلفن ثابت در کشور بدون کارکرد می باشد،افزود: تا پیش از تغییر تعرفه های تلفن ثابت، آبونمان هر خط بلااستفاده در روستاها ۱۰۰ تومان و برای شهرها ۶۸۰ تومان بود که با تغییر تعرفه ها از اول مردادماه، صورتحساب این خطوط در هر دوره مبلغ ۲۹۷۰ تومان محاسبه می شود.

داوود زارعیان با تاکید براین موضوع که این صورتحساب که به اول مرداد تا اول مهر مربوط می شود برای مشترکین فرستاده شده است، ابراز کرد: پیش بینی می کنیم که با احتساب این مبلغ به عنوان حداقل کارکرد در خطوط بلااستفاده، مشترکان نسبت به بازپس دادن این خطوط اقدام کنند.

زارعیان با اشاره به اینکه هفته قبل،۳۰۰ خط بلااستفاده توسط یک سازمان را به مخابرات عودت داده شد،اذعان کرد: پیش بینی این است که مشترکان نسبت به بازگرداندن خطوطی که استفاده ای برایشان ندارد اقدام کنند اما این به معنی این نیست که مخابرات تصمیمی برای قطع کردن و یا تخلیه این خطوط داشته باشد و اجباری در این زمینه وجود ندارد.

وی درخصوص بازگرداندن مبلغ ۱۰ هزار تومان هزینه اضافی که در آخرین دوره قبوض تلفن مشترکان قرار گرفته بود،اظهار کرد: اشتباه مخابرات فقط مربوط به قبوض مشترکان تهرانی بود که در قبض دوره بعدی، مبلغ ۱۰ هزار تومان به عنوان بستانکار به مشترکان عودت داده می شود.

معاون شرکت مخابرات ایران با اشاره به این موضوع که ۶۰ درصد قبوض تلفن آخرین دوره،تاکنون وصول شده،اضافه کرد: تا پایان ماه جاری مشخص خواهد شد که تغییر تعرفه های جدید چه تاثیری بر درآمد شرکت مخابرات ایران داشته است.

داوود زارعیان پیش بینی کرد که افزایش تعرفه تماس درون شهری از ۳۰ ریال به ۴۵ ریال و افزوده شدن گزینه حداقل کارکرد در قبوض مشترکان مطابق با مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، افزایش حدود ۱۰ درصد افزایش درآمد مخابرات را در پی خواهد داشت.

منبع:مهر

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*