روشن تاریک

تولید بدنه آیفون ۸ از فولاد ضد زنگ

تحلیلگر KGI با نام مینگ چی کو(Ming-Chi Kuo)در ماه سپتامر در روزهای معرفی آیفون ۷ و ۷ پلاس این پیش بینی را کرده بود که آیفون ۸ با بدنه از جنس تولید می شود.اکنون این پیش بینی توسط گزارش های تازه منتشر شده،بیش از پیش تایید شده است.

بنابر گزارش تازه منتشر شده توسط خبرگذاری تایوانی دیجی تایمز، جهت ساخت بدنه آیفون ۸ با جنس فولاد ضد زنگ،دست به دامان یک برند آمریکایی با نام شده است و این کمپانی به تولید فریم های آیفون ۸ از استیل ضد زنگ خواهد پرداخت.البته این نخستین باری نمی باشد که کمپانی کوپیرتینویی دست به چنین اقدامی می زد و قبلا در آیفون ۴ اس هم دیده بودیم که اپل در بدنه این گوشی از استیل ضد زنگ بهره برده بود که البته تفاوت روند تولید این بدنه در آیفون ۴ اس با آیفون ۸،از زمین تا آسمان خواهد بود.

پروسه ساخت بدنه آیفون ۴ اس توسط یک دستگاه سی ان سی انجام شده بود.بدین معنی که قالب های هم اندازه توسط کامپیوتر که یک دستگاه الکترونیکی را کنترل می کند،از یک ورقه فولادی بسیار بزرگ برش می داد و جدا می کرد.در مرحله بعد هم،ذوب کردن فولاد،ریختن آن در قالب های مخصوص و خنک شدن و شکل گرفتن بدنه نهایی انجام می شد.

اپل این پروسه را در آیفون ۸،با تفاوت های بسیاری از لحاظ فنی و طراحی انجام خواهد داد تا نتیجه،محصولی ظریفتر و با بدنه مستحکم تر باشد.ضمنا احتمال می رود این بدنه فولادی در دولایه شیشه به شکل ساندویچی قرار گرفته تا سطح بدنه آیفون ۸ در مقابل خط و خش های معمولی،مقاومت بیشتری داشته باشد.

این را هم باید گفت که استفاده از فولاد در بدنه آیفون ۸ میتواند موجب افزایش هزینه شود.با اینکه کاربران بسیاری هستند که دوستدار یک گوشی با بدنه فولادی با لایه های ترکیبی شیشه ای اند.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*