روشن تاریک

اولویت مهم دولت،رونق اقتصادی و ساماندهی سیاست خارجی است.

محمودواعظی،،صبح شنبه در دوازدهمین جلسه کارگروه توسعه صادرات مازندران ضمن اشاره به اولویت‌های اصلی دورت در سال ۹۵ بیان کرد: دو محور شامل ساماندهی سیاست خارجی و متحول کردن اقتصاد توسط بخش خصوصی اولویت اصلی دولت است.

ضمن بیان این موضوع که سال آینده از سوی دولت با عنوان رونق اقتصادی نام‌گذاری شده است ابراز کرد: سیاست دولت بر این است که اقتصاد کشور رونق یابد و از روزی که دولت سروکار آمد، ساماندهی سیاست خارجی و متحول کردن اقتصاد را در دستور کار قرار داده است.

واعظی گفت:اگر سیاست خارجی را ساماندهی نمی‌کردیم نمی‌توانستیم اقتصاد را متحول کنیم و ازاین‌رو سال ۹۴ را با دو پیروزی برجام و رفع تحریم‌ها و حماسه‌آفرینی مردم در انتخابات پشت سر گذراندنیم.

وزیر ارتباطات و قناوری اطلاعات ضمن بیان این موضوع که اعتقاد دولت بر این است که بدون حضور بخش خصوصی به موفقیت نخواهد رسید،اذعان داشت:برقراری روابط نزدیک با همسایگان از دیگر سیاست‌های دولت است که آن را پیگیری می‌شود.

وی افزود:روابط اقتصادی ما دیگر کشورهای دیگر سرلوحه کار قرارگرفته است زیرا اقتصاد کشوری رونق می‌یابد که بتواند محصولاتش را صادر کند.

محمود واعظی افزود:مسئولیت برقراری ارتباطات با چند کشور ازجمله روسیه، آذربایجان، امارات و غیره با وزارت ارتباطات است و تلاش می‌کنیم سیاست خارجی را ساماندهی کنیم.

او ضمن خبر دادن از تشکیل کمیسیون مشترک ایران و ترکیه اضافه کرد: این کمیسیون فروردین‌ماه برگزار می‌شود و همچنین قرار است سفری به ایالت داغستان یا یکی دیگر از ایالت‌های روسیه داشته باشیم تا بتوانیم روابط استانی با روسیه برقرار کنیم.

وزیر ارتباطات ضمن اشاره به اینکه بازار روسیه برای ورود سبزی‌ها و بسیاری از محصولات مازندران تولید می‌شود آماده است،عنوان کرد: باید صادرات محصولات به این کشور ساماندهی شود.

منبع:مهر

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*