روشن تاریک

انتخاب محمد جواد آذری جهرمی بعنوان وزیر ارتباطات دولت دوازدهم

سرانجام،محمد جواد آذری جهرمی با کسب 152 رای موافق از نمایندگان مجلس شورای اسلامی،بعنوان و فناوری اطلاعات در دولت دوازدهم انتخاب گردید.قبل از شروع رای گیری از نمایندگان مجلس،دکتر حسن روحانی،رئیس جمهور در آخرین دفاع خود از کابینه پیشنهادی،اینطور از محمد جواد آذری جهرمی دفاع کرد:

آذری جهرمی اولین تجربه در استفاده از جوانان خواهد بود. علت این که خواستم جهرمی بیاید و این مسئولیت را بپذیرد این است که امروز مهم‌تر از ارتباطات به عنوان زیربنا،‌ فناوری اطلاعات و فضای سایبری است. همیشه عده‌ای فکر می‌کردند بین امنیت و آزادی،‌ سازگاری وجود ندارد. بعضی‌ها عقیده دارند اگر امنیت می‌خواهیم باید آزادی را قربانی کنیم اما ما این نظر را قبول نداریم. ما آزادی مسئولانه را می‌خواهیم و امنیت بر دوش هوشیاری و آگاهی ملت است. من در شورای عالی فضای مجازی،‌ جهرمی را یک بار از طرف وزیر اطلاعات، آقای علوی و بار دیگر از طرف وزیر ارتباطات و  فناوری اطلاعات، آقای واعظی دیده‌ام و ایشان همیشه امنیت و آزادی را با هم می‌دیدند.

حسن روحانی در ادامه گفت که اگر جوانی را انتخاب کنیم،می گویند که او همه پله ها را طی نکرده است و اگر کسی را انتخاب کنیم که همه پله ها را طی کرده،می گویند جوان نیست.آذری جهرمی کسی است که آزادی را پای درخت امنیت نبرده و هر روز قربانی اش نخواهد کرد.

درخصوص وزیر جدید ارتباطات و فناوری اطلاعات باید بگوییم که او در اولین سال دهه شصت متولد شد،در رشته مهندسی برق از دانشگاه صنعت آب و برق فارغ التحصیل شده است.محمد جواد آذری جهرمی از سال 88 برای مدت 5 سال در سمت مدیرمل امنیت سیستم های ارتباطی در سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی خدمت کرد و بعد از آن هم عضو هیئت مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت شد.او ار سال 95 بعنوان معاون وزیر ارتباطات انتخاب شد و در کنار وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات،محمود واعظی در این وزارتخانه مشغول به کار شد.

محمد جواد آذری جهرمی در برنامه خود تاکید بر توسعه اینترنت،بهره گیری از فناوری های جدید و ضمنا توجه به استارتاپ ها کرده است.او قول داده است که وضعیت اینترنت و شبکه موبایل کشور را در دوران وزارت خود بهبود دهد.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*